Menüü

Klaipedasse jõudis juuli ja augusti Eesti gaasivaru

Täna hommikul toimetas hiiglaslik gaasitanker Diamond Gas Crystal Ameerikast Leedu Klaipeda sadamasse Eesti Gaasi poolt ostetud järgmise veeldatud maagaasi (LNG) tarne.

Diamond Gas Crystal & Independence

„Täna saabunud kogus katab ära Eesti Gaasi klientide juuli ja augusti vajaduse, septembri kogus peaks kohale jõudma samuti veel käesoleva kuu jooksul. Turul on gaasi defitsiit ja sügisel kasvavate tarbimismahtude katmiseks jääb Klaipeda võimsusest puudu – kõikide klientide ja gaasituru osaliste lootus on Paldiski LNG terminali valmimine veel selle aastanumbri sees,“ lausus Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

Sarnaselt mai alguses toimunud tarnega ostis Eesti Gaas LNG-d Ameerika Ühendriikidest koostöös Poola riikliku gaasi- ja energiaettevõttega PGNiG. Järgnevatel päevadel toimub LNG punkerdamine Independence ujuvterminali, edasi liigub gaas Leedu ja Läti torustike kaudu Eestisse. Möödunud aastal valminud, Singapuri lipu all seilav Diamond Gas Crystal on 299 meetri pikkune ja 46 meetri laiune.

Eesti Gaas alustas Leedu Klaipeda LNG väiketerminali kasutamist juba 2017. aastal, 2019. aastal sõlmiti leping Klaipedos Naftaga, misjärel alustati Klaipeda Independence ujuvterminali kaudu LNG ostmist ja maagaasivõrku suunamist. Lisaks on ettevõte tarninud aastaid LNG-d veokitega Venemaalt, Lätist, Soomest ja Poolast laevade punkerdamiseks ja gaasivõrgu välistele tööstusklientidele.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555