Menüü

Kaks korda odavam kilomeeter

CNG eelised


  • Kaks korda säästlikum. CNG-ga sõites kulub 100 km läbimiseks ca 4 eurot, bensiiniga on kulu ca 8 eurot 100 km kohta.
  • Keskkonnasõbralik. CNG CO₂ emissioon on ca 25% väiksem kui bensiinil. CNG täielikult põlemisel jääb sellest järele vaid süsihappegaas ja veeaur. Bensiini põlemisel eraldub lisaks CO₂-le mürgist vingugaasi ja lämmastikoksiidi, süsivesinikke, tahma ning teisi peenosakesi.
  • Surugaas on jätkusuutlik. CNG on teerajaja biometaanile, mis on taastuv energiaallikas ja oluline tulevikukütus. Biometaani toodetakse ka Eestis.
  • Ei kurna elukeskkonda. Tänu maagaasi torutranspordile väheneb auto- ja raudteede koormus ning heitgaaside ja müra hulk.

  • CNG-autode valik on lai. CNG-auto on olemuselt hübriid ning neid toodetakse seeriaviisiliselt tehases, mis tagab nende turvalisuse ja efektiivsuse. Paljude suurte autofirmade mudelivalikus on CNG sõidukid olemas.
  • Tanklate võrk laieneb. Eesti Gaasi CNG-tanklad asuvad täna üle Eesti (vaata kaarti) ning ka teised firmad on alustanud gaasitanklate rajamist.
  • Tankimine on lihtne, puhas ja ohutu. Meie tanklates saavad surugaasi tankida nii sõiduautod (väiksem püstol), kui ka veoautod (suurem püstol).

Taotle sooduskaartiTeie personaalne kontaktisik:Mario Berk
müügijuht
Mario.Berk@gaas.ee
+372 526 6008

Võta ühendust

 


Vaata, palju maksab sõit surugaasiga suurematesse Eesti linnadesse!

*Arvutuse aluseks on kütusekulu 4,4 kg/100 km kohta. Kütusehinnaks Eesti Gaasi sooduskaardiga maagaasi hind.

Millise gaasiga sõita?


Surugaas on müügil Eesti Gaasi tanklates üle Eesti ning valida on kahe toote vahel: rohegaas ja maagaas+ 

Rohegaas ehk biometaan (rahvusvahelise lühendina CBM ehk compressed biomethane) on sada protsenti kohalik taastuvkütus, mida toodetakse biolagunevatest jäätmetest, reoveest ja reoveesettest, põllumajandusliku päritoluga jäätmetest ning biomassist.

Maagaas+ (rahvusvahelise lühendina CNG+ ehk compressed natural gas) tähistab imporditud maagaasi ja kohaliku rohegaasi segu.

Rohegaasi ja maagaasi keemiline koostis ja kvaliteet on ühesugused, seega võib neid kasutada paralleelselt.

Taotle sooduskaarti


Nii rohegaas kui ka maagaas+ on surugaasid, see tähendab, et gaas on kokku surutud ja tavalisest torugaasist suurema rõhu all.

Lisaks on olemas ja transpordikütusena kasutusel veel LNG (liquefied natural gas) ehk veeldatud maagaas, kuid seda kasutavad eelkõige veoautod pikamaavedudes.

Gaasilisi autokütuseid on teisigi, eelkõige tuntakse naftagaasi LPG-d (liquefied petroleum gas), mida kutsutakse ka vedelgaasiks või autogaasiks, kuid just maagaas ja rohegaas on kõige puhtamad ja ka kõige soodsamad gaasikütused.

Surugaase müüakse kilogrammides.


Arvuta hinnavõit!

 

* Diislikütuse ja maagaasi puhul lisandub sõiduki hinnale võrreldes bensiiniga  ligikaudu 1400-2000 €.
** Autogaasi (LPG) seadme paigaldus maksab ligikaudu 1000 €.

Accelerista tegi eksperimendi sõites kaks nädalat oma igapäevaseid sõite Škoda Octavia CNG-versiooniga. Surugaas autokütusena osutus siin igati tõsiseltvõetavaks ja ökonoomseks alternatiiviks. Hea uudis on muidugi see, et  Eestis toodetakse ja tarbitakse usinasti ka biometaani (rohegaasi).Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.


Hea teada

Kas CNG auto on ökonoomne?

CNG auto on väga ökonoomne. Kokkuhoid kilomeetri kohta on keskmise sõiduauto puhul ligemale 60% võrreldes bensiiniautoga ja 33% võrreldes diiselautoga.

Kas surugaasiauto hooldus on kallim?

Hooldus on võrreldav bensiiniauto hooldusega, sest täiendav gaasi toitesüsteem on praktiliselt hooldusvaba.

Kui kaugele saab sõita ühe tankimisega?

Sõiduauto surugaasi paagi maht on enamasti 15-25 kg. Tänapäeva keskklassi bivalentne sõiduauto tarbib keskmiselt 3,8-5 kg maagaasi 100 km läbimiseks, seega gaasiga saab sõita ca 400 km, lisaks on bensiinivaru.

Vaata CNG kulu Eestimaa linnade vahel

Mis saab siis kui gaas saab otsa ja gaasitankla on kaugel?

Surugaasil sõitvad sõiduautod on tavaliselt bivalentsed – kasutavad kahte kütust. Kui gaas saab otsa, saab sõitu jätkata bensiiniga – kuni järgmise gaasitanklani.

Kas surugaasiauto kasutamisel on piiranguid?

CNG auto kasutamisel ei ole piiranguid. Surugaasiautosid võib kasutada võrdväärselt bensiiniautoga nii garaažides, tunnelites, praamidel jne.

Kus asuvad CNG tanklad?

CNG tanklad asuvad Tallinnas, Tartus, Narvas, Jõhvis, Rakveres ja Pärnus. Vaata kaarti siit.


Eesti Gaasi klienditugi (E-R 8.30-17.00)

+372 63 62 555