Menüü

Kaks korda odavam kilomeeter

Millise gaasiga sõita?


Eesti Gaasi tanklates üle Eesti on müügil kaks toodet: rohegaas ja maagaas+.
Gaas autole:
Rohegaas (rahvusvahelise lühendina CBM ehk compressed biomethane) on sada protsenti kohalik taastuvkütus, mida toodetakse biolagunevatest jäätmetest, reoveest ja reoveesettest, põllumajandusliku päritoluga jäätmetest ning biomassist.

Maagaas+ (rahvusvahelise lühendina CNG+ ehk compressed natural gas) tähistab imporditud maagaasi ja kohaliku rohegaasi segu.

Rohegaasi ja maagaasi keemiline koostis ja kvaliteet on ühesugused, seega võib neid kasutada paralleelselt.

Taotle sooduskaarti


Nii rohegaas kui ka maagaas+ on surugaasid, see tähendab, et gaas on kokku surutud ja tavalisest torugaasist suurema rõhu all.

Lisaks on olemas ja transpordikütusena kasutusel veel LNG (liquefied natural gas) ehk veeldatud maagaas, mida kasutavad eelkõige veokid.

Gaasilisi autokütuseid on teisigi, eelkõige tuntakse naftagaasi LPG-d (liquefied petroleum gas), mida kutsutakse ka vedelgaasiks või autogaasiks, kuid just maagaas ja rohegaas on kõige puhtamad ja ka kõige soodsamad gaasikütused.

Surugaase müüakse kilogrammides. Alates 1.01.2020 on rohegaasi hind meie tanklates 0,949  eurot/kg ja maagaas+ hind 0,889  eurot/kg. Hind sisaldab kõiki kehtivaid makse.


Teie personaalne kontaktisik:

Mario Berk
müügijuht
Mario.Berk@gaas.ee
+372 526 6008

Võta ühendust


Accelerista tegi eksperimendi sõites kaks nädalat oma igapäevaseid sõite Škoda Octavia CNG-versiooniga. Surugaas autokütusena osutus siin igati tõsiseltvõetavaks ja ökonoomseks alternatiiviks. Hea uudis on muidugi see, et  Eestis toodetakse ja tarbitakse usinasti ka biometaani (rohegaasi).

Arvuta hinnavõit!

 

* Diislikütuse ja maagaasi puhul lisandub sõiduki hinnale võrreldes bensiiniga  ligikaudu 1400-2000 €.
** Autogaasi (LPG) seadme paigaldus maksab ligikaudu 1000 €.

Vaata palju maksab sõit surugaasiga suurematesse Eesti linnadesseVaata CNG kulu Eestimaa linnade vahel

Vaata, mis maksab gaasiga sõit Tallinnast Tartusse, Kuressaarde või hoopis Narva. 

Surugaasi eelised:


  • Kaks korda säästlikum. CNG-ga sõites kulub 100 km läbimiseks ca 3 eurot, bensiiniga on kulu ca 6,5 eurot 100 km kohta.
  • Keskkonnasõbralik. CNG CO₂ emissioon on ca 25% väiksem kui bensiinil. CNG täielikult põlemisel jääb sellest järele vaid süsihappegaas ja veeaur. Bensiini põlemisel eraldub lisaks CO₂-le mürgist vingugaasi ja lämmastikoksiidi, süsivesinikke, tahma ning teisi peenosakesi.
  • Jätkusuutlik. CNG on teerajaja biometaanile, mis on taastuv energiaallikas ja oluline tulevikukütus. Biometaan on puhastatud biogaas, mida toodetakse kääritamisprotsesside käigus prügist, loomafarmide jäätmetest, kanalisatsiooni setetest.
  • Ei kurna elukeskkonda. Tänu maagaasi torutranspordile väheneb auto- ja raudteede koormus ning heitgaaside ja müra hulk.

  • CNG-autode valik laieneb. CNG-auto on olemuselt hübriid. Kahekütuselise mootoriga auto liigub nii gaasi kui bensiiniga ning kui gaas saab otsa, lülitab auto ennast automaatselt ümber bensiinile. CNG-autosid toodetakse seeriaviisiliselt tehases, mis tagab nende turvalisuse ja efektiivsuse. Paljude suurte autofirmade mudelivalikus on CNG sõidukid olemas.
  • Tanklate võrk laieneb. Eesti Gaasi CNG-tanklad asuvad täna Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Rakveres, Jõhvis ja Viljandis (vaata kaarti) ning võrk on laienemas üle Eesti. Ka teised firmad on alustamas gaasitanklate rajamist. EL on liikmesriikidele sätestatud miinimumnõuded  CNG tankimise taristule. Eesmärgiks on aastaks 2025 katta ELi põhiteede võrk CNG tanklatega minimaalselt iga 150 km järel.
  • Tankimine on lihtne, puhas ja ohutu. Meie tanklates saavad surugaasi tankida nii sõiduautod (väiksem püstol), kui ka veoautod (suurem püstol).


Taotle sooduskaarti

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

 

Klienditugi (E-R 8.30-17.00)

+372 63 62 555