Menüü

Laskesuusatamise eriline hooaeg

Laskesuusatamise 2021/22 hooaeg on täies hoos! Juba on peetud maailmakarika etapid Rootsis, Austrias ja Prantsusmaal, uuel aastal jõuab maailmakarikakarussell Saksamaale, Itaaliasse, Soome, Eestisse ja Norra. Loomulikult on hooaja tipphetkeks veebruarikuus toimuv Pekingi taliolümpia. Maailmakarika etappide otseülekandeid vahendavad ETV ja ETV2, taliolümpiat saab jälgida Kanal 2st.

Eesti laskesuusakoondis, foto: Jarek Jõepera 

Sel hooajal kuuluvad maailmakarikasarja koondisesse naistest Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm, Regina Oja ja Susan Külm, meestest Rene Zahkna, Kalev Ermits, Raido Ränkel ja Kristo Siimer. IBU karika sarjas võistlevad Grete Gaim, Kadri Lehtla, Robert Heldna, Marten Aolaid, Mart Všivtsev ja Jüri Uha. Ka IBU juunioride karika sarjas on Eesti sportlased edukalt esindatud.

Alates maikuust on Eesti koondis treeninud uue peatreeneri käe all. Fjodor Svoboda on olnud kauaaegne Valgevene koondise treener, kelle õpilaste hulka kuuluvad teiste hulgas Nadežda Skardino ja Darja Domratševa. 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiamängudel võitis Svoboda juhendatud Valgevene naiste teatenelik kuldmedali. Kevadel liitus teise treeneri rollis tiimiga ka Daniil Steptšenko, kes on ise samuti Eesti laskesuusatamise koondisesse kuulnud. Koondislaste sõnul on uuel peatreeneril väga selge nägemus ja erilist rõhku on pandud suusatehnika arendamisele. „Fjodor ei vasta kunagi, et suusatehnika on individuaalne. Ma ei ole näinud, et ta oleks kellegi tehnikaga rahul, et pole midagi lisada,“ ütles 2020/21 Eesti parim meeslaskesuusataja Rene Zahkna.

Eesti laskesuusafännide jaoks on kõige erilisem loomulikult kodune maailmakarika etapp, mis toimub 10.-13. märtsil 2022 Otepääl. Tegemist on esimese korraga kui suurejooneline maailmakarikasari jõuab Eestisse ja üldiselt kogu Baltikumi. Võistluskavas on sprint, ühisstardist sõit, segateade ja paarissegateade. „Kuigi ruumi veel jagub, tasub soovitud kohtade kindlustamiseks piletid üsna pea ära osta, sest publikuhuvi on olnud väga suur,“ ütles Otepää maailmakarika etapi korralduskomitee esimees Aivar Nigol. Võistlust saab nautida nii VIP-sektoris, tiirutribüünil, suusastaadionitribüünil kui rajal, kuhu paigaldatakse mitmekülgse elamuse pakkumise eesmärgil ka ekraanid.

Otepää maailmakarika etapi pileteid saab osta Piletilevist. Lisainfot võistluse kohta leiab kodulehelt biathlonotepaa.com ja sotsiaalmeediast – Biathlon Otepää. Eesti koondise tegemistega saab ennast kursis hoida kodulehe biathlon.ee vahendusel ja sotsiaalmeedias  – Estonian Biathlon Team.

Kohtume Otepääl!

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555